niedziela, 12 lutego 2017

261. Kenneth McALPINE

Witam.
Dziś przedstawiam autograf brytyjskiego kierowcy wyścigowego - Kennetha McAlpine (ur. 1920 r.) - aktualnie najstarszy z żyjących jeszcze kierowców (96 lat).
Kenneth wystartował w 7 wyścigach F1 w latach 1952, 1953 i 1955.
Autograf pochodzi z .... to długa historia...
W skrócie... wysłałem dwa listy do McAlpine (jeden ponad rok temu i nic,  a drugi dwa miesiące temu z dwoma zdjęciami). W zeszłym tygodniu zobaczyłem jedno z moich dwóch zdjęć u kolekcjonera z Niemiec (poznałem, gdyż chyba tylko ja umieszczam imię i nazwisko kierowcy na zdjęciu). Nawiązałem z nim kontakt i okazało się, że otrzymał odopwiedź na swój list, a w nim były dodatkowe dwa zdjęcia, których on nie wysyłał (brakowało za to jego kilku zdjeć).
Efekt końcowy był taki, że przysłał mi jedno z "moich" zdjęć i dzięki temu udało mi się zdobyć autograf najstarszego aktualnie kierowcy. Zachwanie tego kolekcjonera jest naprawdę godne podziwu, gdyż wcale nie musiał tego robić (w końcu to on dostał te zdjecia zamiast swoich).
Liczę po cichu, że może jeszcze wróci do mnie ten list z przed roku...a może,... skoro on dostał moje dwa zdjęcia, to do mnie przyjdą fotki innego kolekcjonera...zobaczymy.

  

3 komentarze: